Centrum špeciálno-pedagogicého poradenstva pre žiakov s telesným postihnutím

Anketa

Ste spokojný s obsahom našej web stránky?
 

Kto je online

Máme online 5 hostí 

PrihlásenieŠpeciálna základná škola pre žiakov s telesným postihnutím, Pionierska 850/13, Detva PDF Tlačiť E-mail

ŠZŠ pre žiakov s TP vznikla 1. septembra 1993 pri vtedajšom ÚSS pre telesne a mentálne postihnuté deti a mládež (v súčasnosti DSS). Poskytovala vzdelanie 15 deťom DSS v 3 triedach so spojenými ročníkmi. V tom istom roku bola po prvý krát otvorená trieda pomocnej školy (variant B) pre deti, ktoré boli v minulosti oslobodzované od povinnej školskej dochádzky.

Čítať celý článok...
 
Centrum špeciálno-pedagogicého poradenstva pri Špeciálnej základnej škole pre žiakov s telesným postihnutím, Pionierska 850/13, Detva PDF Tlačiť E-mail

Od 01.09.1998 bola pri ŠZŠ pre žiakov s telesným postihnutím, Pionierska 850/13, Detva zriadené centrum špeciálno-pedagogického poradenstva s cieľom zabezpečovať špeciálnopedagogickú a poradenskú starostlivosť o deti a mládež s postihnutím prostredníctvom diagnostických, edukačných, poradenských, terapeutických a metodických činností. Snažíme sa o dosiahnutie optimálneho rozvoja osobnosti detí a mládeže so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami v záujme ich spoločenského a pracovného uplatnenia.

Čítať celý článok...