Centrum špeciálno-pedagogicého poradenstva pre žiakov s telesným postihnutím

Anketa

Ste spokojný s obsahom našej web stránky?
 

Kto je online

Máme online 9 hostí 

PrihlásenieWORKSHOP

WORKSHOP


Dňa 28.09.2018 sa žiaci našej školy zúčastnili WORKSHOPU, kde sa nám predstavilo niekoľko žiakov zo Základnej školy s materskou školu M. Hella zo Štiavnických Baní. Je to škola, kde sa vyučuje predmet sokoliarstvo a chovajú rôzne druhy dravých vtákov.

Vo svojom programe nám predstavili sovičku Plamienku driemavú, Výra skalného, myšiaka, Orla skalného a Sokola sťahovavého, ktorí nám doslova lietali nad hlavami, ale sokoliari ich dobre strážili i vycvičili, takže počúvali ich povely a výzvy. Počas prehliadky jednotlivých dravcov sme sa z výkladu sokoliarov dozvedeli veľa zaujímavostí zo života týchto operencov. Mali sme možnosť pozorovať ich úplne zblízka, videli sme ako prelietajú z miesta na miesto lákané mäsovou odmenou. Tí odvážnejší si týchto nádherných vtákov aj pohladili po ich hebkých pierkach. Dozvedeli sme sa, že aj niektorí známi ľudia z dávnejšej minulosti venovali mnoho času tejto krásnej záľube. Boli to napríklad Mária Terézia, Matúš Čák Trenčiansky, svätý Cyril a mnoho iných. Na záver sme mali možnosť odfotografovať sa s jednotlivými dravcami.

Súčasťou WORKSHOPU boli aj profesionálni záchranári. Hlavnou témou boli praktické ukážky ošetrenia rôznych typov zranení, stabilizovanej polohy a Heimlichovho manévru. Záchranári nám ukázali, ako sa poskytuje prvá pomoc – masáž srdca, umelé dýchanie z úst do úst, ktoré sme si mohli vyskúšať na figuríne.

Ďakujeme za príjemné a poučné dopoludnie.